KURUMSAL | ERALP TARIM LTD.ŞTİ. | Forever to Agriculture

Sonsuza dek tarım.

Forever to Agriculture.

Bugün dünya tarım sektörü 3,5 trilyon dolar ile küresel ekonomide önemli bir yere sahip. Tüm dünyada tarımsal üretim her geçen gün hızla artmaktadır. Ancak artan nüfus nedeniyle mevcut tarımsal üretim, talebi karşılayamadığı gibi daha fazla tarımsal üretimi de zorunlu hale getirmiştir. 

Fakat verimli tarım arazilerinin azalan varlığı, iklim değişikliği ve doğru tekniklerin kullanılmaması gibi durumlar, günümüzde hem insanlık hem de tarımsal üretim için son derece önemli tehditlerdir. Bu nedenle ekilebilir arazi ve tarımsal potansiyele sahip ülkelerin tarımsal üretim açısından önemi artmaktadır. 
Türkiye de tarımda nüfusu beslemesi bakımından dünyada çok önemli bir yere sahiptir. Yine ülkemiz, tarımsal üretim bakımından dünyada kendi kendine yetebilen yedi ülkeden birisidir. 
Dünyanın en büyük üçüncü tohum bankası kapasitesine sahip olan Türkiye, tarım ürün çeşitliliğinde güçlü bir konumda. Sebze, meyve ve diğer emtiaları hem üreten hem de ihraç eden Türkiye pek çok üründe küresel tarım piyasasına etki edebilecek kapasitede.

Tarımsal üretimin hem dünyada hem de ülkemizde böylesine önemli olduğu bir dönemde Eralp Tarım olarak; kurulduğumuz 2017 yılından bu yana tarımsal faaliyetleri destekliyoruz. 
Bu kapsamda tüm Türkiye’de yaygın ağımızla çiftçilerimizin ve bayilerimizin her türlü yerli ve ithal bitki besleme ile onlarca çeşit kaliteli, verimli ve dayanıklı tohum ihtiyacını karşılıyoruz. 

Dün ve bugün olduğu gibi yarın da tabiattan aldığımız güçle, güven, samimiyet ve kalite anlayışımızla çiftçimizin üretim yapmasına katkı sağlayacak, bayilerimizin çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz.